Dattack

Staro Rīga 2018 projektu darbnīca

2018. gada 3. un 4. marts

Rīgas Kongresu nams

Piedalies, iedvesmojies un veido projektus ikgadējam gaismas festivālam “Staro Rīga”, kurš izgaismo Rīgu vienā no gada tumšākajiem mēnešiem–novembrī.

Pieteikties!

Eksperti

Gene Kogan

Berlīne, Vācija

Gene ir mākslinieks un programmētājs ar interesi par ģeneratīvām sistēmām, datorzinātnēm un programmatūru radošai pašizpausmei. Viņš ir iesaistīts daudzos atvērtā koda projektos, vada seminārus par tēmām, kas saistītas ar programmēšanu un mākslu. Gene ir iniciātors ml4a, kas ir brīvi pieejama grāmata par datoru pašmācību (angliski machine learning) māksliniekiem, aktīvistiem un civilajiem zinātniekiem, viņš regulārti publicē video lekcijas, esejas un instrukcijas, lai veicinātu plašāku publikas izpratni par šo tēmu.

www

Franz Fischnaller

Itālija

Starpdisciplīnu pētnieks, profesors, dizainers un jauno mediju mākslinieks Franz Fischnaller ir pazīstams ar saviem starpdisciplīnu pētījumiem un darbiem, kas pārklāj mākslas, zinātnes, tehnoloģijas, humanitāro zinātņu un digitālā kultūras mantojuma jomās. Realizētā spektrs ir plašs: digitālo mediju darbi, imersīvi virtuālie naratīvi, interaktīvie stāsti, simulācijas, virtuālā realitāte, 3D stereoskopiskais saturs, radošas saskarnes un daudzlīmeņu interaktīvās instalācijas. Iedvesma daudziem darbiem nākusi no Itālijas Renesanses mākslas, arhitektūras, vēstures un literatūras. Viens no viņa galvenajiem šābrīža projektiem ir SOE | The Space on Earth Project (Bringing Space to Earth), tulkojot latviski, projekts “Visums uz zemes (visuma radīšana uz zemes)”; tas ir starpdisciplīnu pētījums, kurš savieno dizaina, arhitektūras, tehnoloģiju, vizualizācijas un visuma zinātnes jomas. Tas ir balstīts uz vīziju par to, kā dot cilvēkiem spēju justies itkā tie dzīvotu visumā, dzīvojot uz zemes.

www

Martin Keary

Londona, Apvienotā Karaliste

Martin Keary ir Londonā dzīvojošs komponists un vizuālais dizainers. Viņš komponē mūziku ansambļiem Lielbritānijā un Īrijā un ir abildīgs par saturu “Tantacrul” YouTube kanālā, kur viņš regulāri ieveito jaunus video par dažādām ar mūziku saistītām tēmām. Marins arī strādā kā dizainers jauno tehnoloģiju programmatūras izstrādes jomā un kā konsultants Microsoft.

www

Hannu Makarainen

Helsinki, Somija

Hannu ir dziļas saknes Somijas informācijas sabiedrībā. Viņa pirmā darba vieta bija Nokia 1980. gadu beigās. Aktīva atvērtās informācijas sabiedrīna nav iespējama bez spēlētājiem tajā. “Hannu” (Hannes segvāds) iestājās Pirātu partijā 2009.gadā. Vēlāk viņš nodibināja Open Knowledge Foundation (latviski Atvērto zināšanu fonds) Somijā un atvēra jaunu Open Knowledge nodaļu Igaunijā.

www

Diāna Čivle

Rīga, Latvija

Diāna Čivle Latvijas pasākumu nozarē darbojas kopš 1997. gada un bijusi saistīta ar dažāda līmeņa un mēroga kultūras pasākumu un procesu veidošanu un vadīšanu, pilna apjoma pasākumu menedžmentu, mākslinieciskā satura radīšanu un izveidi no idejas līdz realizācijai. Vadījusi Rīgas domes Kultūras departamentu astoņus gadus. Diāna Čivle vadīja Rīgas Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas izveidi 2014.gadā un bija viena no sešiem Rīga 2014 Eiropas kultūras galvaspilsētas mākslinieciskās padomes kuratoriem programmas FORCE MAJEURE tematiskajai līnijai “Rīgas karnevāls”, kuras ietvaros tika radīti lielākie Rīga 2014 pasākumi. Diāna Čivle ir idejas autore Gaismas festivālam “ Staro Rīga”, kas tika uzsākts 2008.gadā. No pirmā festivāla līdz šim laikam Diāna Čivle ir Gaismas festivāla “Staro Rīga” kuratore.

www

Jānis Godiņš

Rīga, Latvija

Jānis ir vadošais Infogram produktu dizaineris, kura aizrautība ar dizainu radusies sākotnēji no intereses par datorzinātnēm un mūziku. Viņa darbā būtiskākais ir datos balstīta uz cilvēku orientēta dizaina procesu lietošana apvienojumā ar jēgpilnu estētiku, kā arī dizaina domāšanas pielietojums komandas darba un uzņēmuma kultūras pilnveidošanā.

www

Kalma

Berlīne, Vācija

Kalma ir vizuālās performances māksliniece, kas izmanto reālā laika procesus, lai radītu gaismas instalācijas, interaktīvas skulptūras, projekciju kartēšanas un VJ setus ar unikālu atmosfēru, neatkārtojamu pieredzes lādiņu un jauniem piedzīvojumiem brīžos, kad mirklis pārtop par nākamo. Darbu ar interaktīvām instalācijām, projekciju kartēšanu un vīdžejošanu, Kalma apvieno ar pasniedzējas praksi. Kopš 2010. gada viņa ir organizējusi un vadījusi seminārus par projekciju kartēšanas un realā laika video tēmām. Viņas radošā pedagoģiskā un praktiskā pieeja palīdz cilvēkiem saprast par jomas neierobežotajām iespējām.

www

Margo Zālīte

Berlīne, Vācija

”Sibīriete no Rīgas”, Margo ir režisore ar multidisciplināru, bieži neparastu un ambiciozu pieeju, kura rada sapņu pilnus bezstāsta darbus jeb, kā pati māksliniece tos sauc, “kustīgās sāpju gleznas”. Viņas interese ir radīt savdabīgus repertuārus operām un operiskus materiālus festivāliem Eiropā, Āzijā, Amerikā, Antarktikā un Atlantīdā. Māksliniece labprāt saglabātu krievu un Baroka muzikālā mantojuma interpretēšanas iespēju. Margo ļoti patīk arhitektūra, atropoloģija, bioloģija, laiktelpas izplešana ar muzikālā teātra palīdzību, kā arī kūleņošana caur nesaskaitāmajām mentalitātēm un pasaules skatījumiem. Tā ir viņas atbilde satrauktajai Rietumeiropai.

www

Taavi Varm

Tallina, Igaunija

Taavi (1979, Igaunija) ir mākslinieks, kur interesē darbs ar projekciju medijiem telpā. Šobrīd viņš ir maģistrants Helsinku Media Lab, Ālto universitātē. Pēdējos 13 gadus viņš ir pasniedzis ar video, mākslu un tehnoloģijām saistītus kursus dažādās Igaunijas universitātēs. Šī pieredze ir viņu rūdījusi un izveidojusi par ekspertu dažādu valdības un nacionālo projektu konsultēšanā.

www

Krišjānis Rijnieks

Berlīne, Vācija

Krišjānis ir radošo tehnoloģiju eksperts un mediju mākslinieks, kas strādā ar digitālajiem interaktīvajiem medijiem kopš 1999. gada. Pēc studijām Helsinku Media Lab, kur kā maģistra darbu viņš izstrādāja atvērtā koda projekciju kartēšanas programmatūru Raspberry Pi minidatoriem–ofxPiMapper, Krišjānis turpina strādāt ar dažādiem tehnoloģiju un mākslas projektiem, kas sevī ietver projekciju kartēšanu, radošo programmēšanu (angliski creative coding) un digitālo ražošanu (digital fabrication), kā arī vada seminārus un sniedz lekcijas par projekciju kartēšanas un radošo tehnoloģiju tēmām.

www